CSFauna.cz - inzerce psů, koček, koní a dalších zvířat

Pojízdná včelařská maringotka, kočovný včelín.

Bezobratlí / Suchý hmyz, entomologie
13/01/2015 21:28
Pojízdná včelařská maringotka, kočovný včelín.Nabízím k prodeji pojízdný včelín. Včelín můžete osadit až 40 včelstvy.
Podvozek: upravený tovární podvalník, kola 7,5/20 rozměry shodné s klasickou Avií. Provedení dvoumontáže. Přidám náhradní pláště. Funkční elektroinstalace. Brzdová soustava je po repasi – nové hadice a funkční brzdič – tahali jsme jej za Zetorem 25A a následně za Suprem 50. Točna přední nápravy byla před každým vyjetím promazávána. Funkční ruční brzda.
Maringotka je usazena mezi hlavními nosníky podvalníku (nízko uložená podlaha). Pouze místnost pro vytáčení medu je v originální výšce (nad točnou). Konstrukce je dřevěná, z vnějšku je celá maringotka pobita pozinkovaným plechem, střecha je potažena Al lepenkou. Měřím 193 cm a nemusím se v jediném místě včelínu ohýbat, nebo vyhýbat stropu.
Vybavení: všechny úly jsou osazeny prázdnými novými a používanými rámky, v zásobě jsou i náhradní rámky. Rámky mají speciální rozměr 33x32 a 16x33, počet rámků v úlu 2x16.
Včelín byl vyjma sezóny 2014 v nepřetržitém provozu od roku 1980, od této doby byl vždy po převozu podložený – viz foto, procházel částečnými i celkovými opravami: oprava místnosti pro vytáčení medu – GO proběhla v roce 2002. Oprava zahrnula rám, vnitřní pobití, tři nová výklopná okna, výroba nových sítí do oken, okna je možno zatemnit. V pracovní uličce jsou dva střešní světlíky – možnost otevřít. Česna jsou výklopná, střecha nad česny je půlená a snímatelná (pro transport se jednoduše demontuje a převáží se v uličce. Výbava včelínu: zateplovací filcové kryty, rámky, stojan a mechanismus pro vysouvání úlů a ostatní (předvedení při prohlídce). Včelstva byla pravidelně preventivně léčena a prostory pro uskladňování příslušenství vysířovány.
Jediné závady, o kterých vím: mírně oloupaná barva – způsobeno nátěrem na pozinkovaném plechu. Ostatní závady jsou zapříčiněný pouze používáním a povětrnostními vlivy – koroze podvozkové části, zašlá barva.
Prodávám pouze včelín a vyjmenované položky, vše ostatní co je na fotografiích není předmětem prodeje (kýble, konve, slepice, podložky náprav apod..).
Volejte jen vážní zájemci, více informací sdělím po telefonu nebo e-mailem, uvítám osobní prohlídku. Cena 60 000Kč
Vaše jméno:  
Vaš e-mail:  
Text:  
Typ: Prodám, Lokalita: Nový Bydžov Ceska Republika
Jméno, příjmení: Jakub Louda
Pojízdná včelařská maringotka, kočovný včelín.Pojízdná včelařská maringotka, kočovný včelín.Pojízdná včelařská maringotka, kočovný včelín.
Heslo pro smazání inzerátu: